Історична довідка
СЕЛО КАМ’ЯНІ ПОТОКИ ( ІСТОРИЧНА ДОВІДКА)
Село Кам’яні Потоки входить до складу Кременчуцького району Полтавської області. Розташоване на правому березі Дніпра , за 9 км. від залізничної станції Крюків, за 21 км. від райцентру .
Поблизу села виявлено поселення доби неоліту, ранньої, середньої, пізньої бронзи, черняхівської культури, доби розвинутого середньовіччя. Ми ознайомилися з матеріалами археологічних розвідок , які проводилися на території села. Були знайдені фрагменти ліпних горщиків, що відносяться до часів неоліту. Також виявлені фрагменти кераміки ямної культури. Вчені знайшли і докази того, що на території села проживали люди і в період доби пізньої бронзи, раннього залізного віку, старожитності пізньоскіфського часу, черняхівської культури. Результати цих розвідок показали, що найбільш заселеною територія села була за доби бронзи та черняхівської культури, у меншій мірі – за доби неоліту. Зовсім не було виявлено ранньослов’янських поселень.
За переказами село назвали Кам’яні Потоки тому, що з дна річки, яка несла свої води , виступали пороги, через які з шумом бігли потоки води.
Село вперше згадується в роботах Д.Яворницького і відноситься до кінця 17 століття. Вчений відмічає, що в селі була дерев’яна церква вже в 1692 році. Але під час грози згоріла. Також йдеться мова і про заможність селян , бо на їх кошти знову була споруджена і відбудована Преображенська церква. З 1741 року село вже ввійшло до складу миргородського полку, полоцької сотні, по розпорядженню цариці Єлизавети Петрівни.
Після Полтавської битви 1709 року село було включено до складу Російської Імперії. З 1721 року воно стало казенним.
В другій половині ХІХст. Кам’яні Потоки входили до Херсонської губернії Олександрійського уїзду.
ХХ століття принесло жителям села не тільки радісну звістку про звільнення від царизму, але й трагічні роки знущань, фізичного знищення.
Перша комуністична організація була створена в 1919 році, а комсомольська – 1925р.
Величезне лихо принесли 30 –і роки на Україну. Не обминуло воно й наше село. Велетенська катастрофа української нації – голодомор 1932-1933 рр. – не пройшла повз село. Постановою Політбюро ЦК КП(б)У за невиконання плану хлібозаготівлі село Кам’яні Потоки було занесено на « Чорну дошку». А це означало ,що припинялося будь яке постачання населеному пункту, всі крамниці закривалися, а товар з них вивозився. Фактично село було приречене на неминучу голодну смерть.
Настали мирні часи, але тривали вони недовго. Коли почалася Велика Вітчизняна війна , жителі села брали участь у бою на Деївській горі 7-8 серпня 1941 року. Сили були нерівні і 9 серпня німці окупували село. Майже всі чоловіки пішли на фронт, але були й такі, хто служив німцям. Окупаційний режим тривав до кінця 1943 року. За час окупації було розстріляно трьох жителів села, ще трьох забрало гестапо. 193 юнаків і дівчат вивезли на примусові роботи до Німеччини.
23 листопада 1943 року Кам’яні Потоки були визволені 299-ю стрілецькою дивізією. На фронтах війни загинуло 275 односельців.
До складу Кам’янопотоківської сільської ради входять села Ройове, Садки, Чикалівка та Кам’яні Потоки.
Кам’яні Потоки – центр сільської ради.
На території сіл є пам’ятки архітектури: залежі гранодіоритів, Свято-Покровська церква, приміщення колишньої земської школи.
Громада пишається славетними земляками – чемпіоном світу з боротьби Захаром Яловим, Героєм Радянського Союзу Михайлом Новохатьком.
В населених пунктах сільської ради діють:
- Садківська амбулаторія загальної практики та сімейної медицини;
- Кам’янопотоківська амбулаторія загальної практики та сімейної медицини;
- Дошкільний навчальний заклад «Ялинка» с. Кам’яні Потоки;
- Дошкільний навчальний заклад «Колосок» с. Ройове;
- Садківська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Кам’янопотоківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.С.Новохатька;
- Центр культури та дозвілля с. Кам’яні Потоки;
- Сільський клуб с. Ройове;
- Бібліотечні філії в Кам’яних Потоках, Чикалівці та Садках;
- Відділення зв’язку в с. Кам’яні Потоки.