Кам’янопотоківська громада

Полтавська область, Кременчуцький район

16 днів проти насильства

Фото без опису

У світі розпочинається міжнародна інформаційна кампанія “16 днів проти насильства”. Кампанія проводиться щороку і триватиме з 25 листопада до 10 грудня.

Ця кампанія направлена на боротьбу з насильством та закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності, обговорення і розв’язання проблем насильства в усьому світі, а також закликає об’єднатися заради запобігання та ліквідації всіх форм насильства.

У ці два тижні, які дістали назву «16 днів проти насильства», також відзначають інші міжнародні дні і річниці:

29 листопада – Міжнародний день захисту прав жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Мореалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Ключові дати акції акцентують увагу на цінності таких принципів ненасильницького людського співіснування у суспільстві, сім’ї, учнівському середовищі, як свобода, взаємоповага, справедливість, особиста недоторканість, милосердя.

Україна приєдналась до цієї кампанії у 2000 році, об’єднавши 20 регіонів України та 75 державних та неурядових організацій.

Основними завдання акції «16 днів проти насильства» є:

– привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, у тому числі стосовно жінок та дівчат;

– активізування партнерського руху громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок та дівчат в Україні;

– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;

– проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань попередження насильства в сім’ї, гендерного насильства та торгівлі людьми;

– підтримання представників соціальних закладів щодо популяризації соціального ефекту, результатів від звернення за допомогою при насильстві.

Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

З 2018 року почали діяти нові норми законів України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та ”Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків”, направленні на посилення захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

До Кримінального кодексу України додали статтю, яка передбачає кримінальну відповідальність за скоєння домашнього насильства. Зроблені акценти на пріоритетності захисту дитини. Розширене коло осіб, насильство між якими вважається домашнім насильством.

З 2019 року працює Єдиний Державний реєстр, куди будуть заноситись випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також відомості про правопорушників та потерпілих осіб.

На виконання положень закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, 22 серпня 2018 року Кабінетом Міністрів України були прийняті три постанови № 654 “Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі”, № 655 “Про затвердження Типового положення про притулок для 

осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі” та № 658 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі”, які передбачають системний підхід у боротьби з домашнім насильством та насильством за ознакою статі.

Можливо для когось першим кроком такої боротьби буде участь у акції «16 днів проти насильства».

Почни із себе, зі своєї сім’ї. Тому що подолання такого негативного явища, як домашнє насильство та насильство за ознакою статі можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина України. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині. Адже сім’я — це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь