Кам’янопотоківська громада

Полтавська область, Кременчуцький район

Американський білий метелик – карантинний багатоїдний шкідник

Дата: 20.06.2023 08:44
Кількість переглядів: 69

Фото без опису

Напевно,  кожному доводилося бачити дерева та кущі, що гусениці американського білого метелика перетворили на суцільні кокони павутини. Однозначно, це ще один карантинний регульований організм,  який зареєстрований у нашій області.  Якщо вчасно не допомогти рослині, окупованій цим шкідником, вона загине.

Американський білий метелик (АБМ, лат. Назва – Hyphantria cunea Drury) належить до багатоїдних шкідників та має статус карантинного.Не вибагливий до рослин, а тому в цілому пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур.

Зокрема, найбільше шкідник паразитує на клені американському, шовковиці,  бузині, волоському горісі, вишні, сливі, яблуні та інших плодових культурах.
Шкідник формує на листках та гіллі типові павутинні гнізда: спочатку павутиною обплутують 1-2 листки, по мірі розвитку та браку їжі всередині гнізда – павутиною обплутуються все нові і нові листки. Аж поки гусінь не об`їсть все листя. Це призводить до загального ослаблення рослин, зниження врожайності у плодових до 20%.

Фото без опису

Як боротись?

Для боротьби із американським білим метеликом варто вживати як профілактичні, так і хімічні заходи:

  • нищення листя, на якому метелик відклав яйця або гнізда з гусеницями які щойно відродилися і тримаються купи. Вирахувати такі «інкубатори» дуже просто: листочки темніють і скручуються;
  • обрізання і спалювання гілок дерев з кублами;
    прибирання території від рослинних решток, які варто надалі спалити, очищення стовбурів дерев від відмерлої кори, побілка  та обкопування  пристовбурової зони;
  • для ліквідації вогнищ АБМ обробляють плодові сади і лісосмуги інсектицидами, дозволеними до використання в Україні;
  • у населених пунктах для знищення гусениць рекомендують застосовувати біологічні препарати — Актофіт, Бітоксибацилін.

Радимо  оглянути свої плодові та декоративні дерева: чи немає там шкідника. Так ви зможете вчасно їх захистити від гусениць американського білого метелика та зупинити його поширення. На території населених пунктів буває досить багато покинутих обійсть і садів, які ніхто не доглядає, що сприяє інтенсивному поширенню метелика. Бо одне незнищене гніздо карантинного шкідника дасть тисячі  гнізд у наступному році.

 

                                                                          Головне управління Держпродспоживслужба                           в Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь