Кам’янопотоківська громада

Полтавська область, Кременчуцький район

Держгеокадастр надав роз’яснення щодо затвердження органами місцевого самоврядування техдокументації з нормативно-грошової оцінки земель

Дата: 23.11.2021 09:41
Кількість переглядів: 1827

 

Держгеокадастр надав роз’яснення щодо затвердження органами місцевого самоврядування техдокументації з нормативно-грошової оцінки земель

 

10 листопада набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1147«Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок». Вона опублікована в газеті«Урядовий кур’єр» від 10.11.2021 – № 216.

Зазначеною постановою затверджена Методика нормативної грошовоїоцінки земельних ділянок, внесені зміни до Порядку ведення Державногоземельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17 жовтня 2012 року № 1051, а також визнано такими, що втратили чинність, низку постанов КМУ.

До Державної служби геодезії,картографії та кадастру надходять численні звернення щодоможливості затвердження органами місцевого самоврядування технічнихдокументацій із нормативної грошової оцінки земель (земельних ділянок),розроблених до набрання чинності постановою КМУ від 03 листопада 2021 року № 1147 «Про затвердження Методики нормативноїгрошової оцінки земельних ділянок». Тому Держгеокадастр надає роз’яснення з відповідного питання.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про оцінку земель» технічнадокументація з нормативної грошової оцінки (далі – НГО) земельних ділянок затверджуєтьсявідповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з днянадходження технічної документації з НГО відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердженняабо відмову в затвердженні такої технічної документації.Підставою для відмови може бути лише невідповідність документації вимогам законів і прийнятих відповідно до законунормативно-правових актів або розташування земель чи земельних ділянок натериторії іншої територіальної громади. Рішення про відмову в затвердженнітехнічної документації з НГО земельних ділянок маємістити посилання на конкретні норми законів та прийнятих відповідно дозакону нормативно-правових актів, яким суперечить відповідна технічнадокументація.

Статтею 1 Закону України «Про оцінку земель» визначено, зокрема, щодата оцінки земельної ділянки для нормативної грошової оцінки земельноїділянки – це дата, вказана в технічній документації.

Позицію щодо незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів неодноразово висловлював Конституційний Суд України.

Так, згідно з висновками щодо тлумачення змісту статті 58 КонституціїУкраїни, викладеними у рішеннях Конституційного Суду України від 13 травня1997 року № 1-зп, від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99, від 5 квітня 2001 року№ 3-рп/2001, від 13 березня 2012 року № 6-рп/2012, закони та інші нормативно-правові акти поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли післянабуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності; діюнормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається змоменту набрання цим актом чинності й припиняється із втратою ним чинності,тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовийакт, під час дії якого вони настали або мали місце; дія закону та іншогонормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, яківиникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншимнормативно-правовим актом.

Конституційний Суд України також висловив позицію, згідно з якоюзакріплення принципу незворотності дії нормативно-правового акта у часі наконституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, зокрема відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадянвпевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттямбільш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта (РішенняКонституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп).

При розгляді питання про затвердження технічної документації знормативної грошової оцінки земель (земельних ділянок) відповідна сільська,селищна, міська рада мають брати до уваги дату проведення такої оцінки, щовказана у відповідній технічній документації.

Відповіднонорми постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» мають застосовуватися до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, що складена розробником такої документації із зазначенням дати оцінки 10 листопада 2021 року і пізніше.

Додатково інформуємо, що постанова Кабінету Міністрів Українивід 03 листопада 2021 року № 1147 «Про затвердження Методики нормативноїгрошової оцінки земельних ділянок» не виключає можливості внесення доДержавного земельного кадастру відомостей про нормативну грошову оцінкуземель (земельних ділянок) на підставі технічної документації із нормативноїгрошової оцінки земель (земельних ділянок), що складена розробникамидо 10 листопада 2021 року.

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про нормативнугрошову оцінку земель (земельних ділянок), що складена розробниками10 листопада 2021 року і пізніше, запроваджується лише з 1 січня 2022 року(підпункт 2 пункту 1 Змін, що вносяться до Порядку ведення Державного земельного кадастру).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь